Faaliyet Alanları

Sektör

Tekstil

MGS Group A.Ş. tekstil sektöründeki faaliyetleri kapsamında efsanevi Alman tenisçi Boris Becker isminin kullanım haklarını alarak, moda dünyasına kazandırmıştır. Almanya merkezli MGS Group’a ait MGS Fashion GmbH ile markalarının ABD, Uzak Doğu, Orta Doğu ve Avrupa ülkelerini kapsayan 40 farklı coğrafyaya e-ihracatını gerçekleştirmektedir. Moda dünyasını yakından takip eden MGS Group, global çapta edindiği trend yönergelerini, yurt içi ve yurt dışı pazarlarına ve müşteri ihtiyaçlarına göre yorumlayıp, dünya markalarına ait özgün koleksiyonlarını tüketicilerle buluşturmaktadır. Yeni ve farklı olanın peşinden giden MGS Group’un hedefi; isim haklarını alacağı kişilerle birlikte dünya kamuoyunda ses getirecek moda markalarını bünyesine katmaktır. Bu hedefiyle tekstil sektörüne farklı bir eko sistem ve son derece yenilikçi bir yatırım modeli kazandıran MGS Group, moda perakendesinin öncülüğünü yapan global oyuncular arasına girmek üzere yatırımlarına devam etmektedir.

Boris Becker

Efsane tenisçi Boris Becker’in adını alan koleksiyon, sportif yaşamın özgür hareket edebilme arzusundan, tenis sporunun sofistike duruşundan ilham alıyor. Birinci sınıf kumaşların, özel kesimlerin, zengin renklerin ve yumuşak detayların hakim olduğu Boris Becker koleksiyonu, 25-45 yaş arası şehirli erkekleri hedef alıyor. Kendine güvenen ve özen gösteren, zarif seçimleri olan, idealist şehirli erkek için özel bir stil deneyimi vadediyor. Klasik ve gündelik giyim formlarını dünya trendleri ile birleştiren tarzıyla, konforundan ve kalitesinden asla ödün vermeyen Boris Becker, birbiriyle uyum içinde parçalardan oluşan zengin bir koleksiyona sahip. Dikkat çeken rahat stiliyle günün her anına ve her mekana dâhil olmak isteyen erkekler için tasarlanmış olan koleksiyon, ustaca kurgulanmış kombinler, şık ve kaliteli parçalardan oluşuyor.

Sektör

Kimya

MGS Group Yatırım Danışmanlığı kimya sektöründe, temizlik ve kozmetik alanlarında hizmet veren uluslararası markaların temsilciliğini yapmaktadır. Pazarın ihtiyaçlarına göre, dünyanın en seçkin ve kaliteli markalarını Türkiye pazarı ile tanıştıran MGS;  ilk olarak İngiliz markası Nuevo’nun Türkiye ve yakın coğrafya distribütörlüğünü almıştır. MGS’nin kimya sektöründeki varoluş sebebi; tüm dünyada etkinliği kanıtlanmış, tamamı orjinal, kalite ve güvenlik sertifikalarına sahip markaları profesyonel satış ve pazarlama ekibi sayesinde tüketicileri ile buluşturmaktır.